Szempilla göndörítés - biztosan hallottad már ezt a kifejezést többször is. Miért olyan fontos a szempillaforma? Csak arról van szó, hogy hogyan fog kinézni a végeredmény, vagy valami többről van szó? Hogyan válasszunk szempillagöndörítést egy adott szemtípushoz? Ma megpróbáljuk összeszedni az összes szükséges információt. Olvass tovább, hogy többet megtudj.
Szempilla göndörítés - mi az és miért olyan fontos?
Egyszerűen fogalmazva, a szempillagöndörítés a műszempillák formájára utal. A göndörség határozza meg a szempillák szögét, ami a végeredményért felelős. A szempillagöndörítés helyes megválasztásának köszönhetően vizuálisan kinyithatjuk a szemet, vagy szűkebbnek tűntethetjük, valamint elfedhetjük a szépséghibákat, például a lógó szemhéjakat. Ezért a tapasztalt szempilla stylistoknak mindig megfelelően kell elemezniük a szemet.
Szempillagöndörítés - típusok
A szempillagöndörítés típusait az ábécé betűivel jelölik, kezdve az A-val (a legalacsonyabb fokú göndörítés) és befejezve az U-val. A szempillák különböző szögben, de a göndörítési módok is változatosak, különösen azokban, amelyek nem szabványos göndörítésűek (például az L göndörítés). Mindezen lehetőségek közül van néhány legnépszerűbb göndörítési típus, amelyek minden szépségszalonban megtalálhatóak, sokoldalú felhasználásuk és természetes hatásuk miatt.
- A (J) göndörítés - a szempillák körülbelül 30°-os szögben göndörödnek, ami nagyon jól néz ki, és nagyszerű lesz a természetesen egyenes szempillák tulajdonosainak,
- B göndörítés - a körülbelül 45°-os szög azt jelenti, hogy a szempilla göndörítése kissé nagyobb, de még mindig természetesnek tekinthető,
- C göndörítés - itt a szög körülbelül 60°, a B göndörítéshez hasonlóan a szempillák nagyon természetes formájúak, a szempillagöndörítő használata után a természetes szempillákra hasonlítanak,
- D göndörítés - a piacon kapható legsúlyosabb göndörítésnek tekinthető, körülbelül 70°-os szöggel, amelyet általában azok az ügyfelek választanak, akik kissé feltűnőbb hatást szeretnének,
- L göndörítés - nem szabványos göndörítés, mivel a szempillák egy bizonyos pontig egészen egyenesek, majd hirtelen felfelé görbülnek - ezeket a műszempillákat nagyon gyakran használják a természetes módon lefelé növő szempillák tulajdonosai esetében. A szempilla ilyen sajátos szerkezetének köszönhetően a stylist nem túlzóan göndör szempillahatást érhet el,
- M göndörítés - a szerkezet nagyon hasonlít az L típusú szempillákhoz, azonban ez a göndörség típus lágyabb, mint az L göndörség esetében.
A szem megfelelő elemzése
Ahhoz, hogy kiválaszthasd a megfelelő szempillagöndörítést, amely a választott hosszabbítási módszerhez és a kívánt szempillastílushoz illeszkedik, egy jó szempillafestőművész megfelelően felméri a szemet, és ellenőrzi, hogy mi fog a legjobban működni az ügyfele számára. Néha a szemkeret önmagában is meg tudja mondani, hogy az adott esetben melyik szempillagöndörítés lesz a legmegfelelőbb. Az is lényeges, hogy jól megnézd az ügyfél természetes szempilláit - azok kinézetének felmérésével sokkal könnyebb lesz kiválasztani a megfelelő vastagságú műszempillát, amely nem fogja elnyomni a szemet, nem terheli túl a természetes szempillákat, és hosszú ideig megmarad.
A szemelemzés másik nagyon fontos szempontja, hogy a stylist felismerje a természetes tökéletlenségeket, például a megereszkedett szemhéjakat. Meg kell fontolni, hogy az ilyen hibákat melyik szempillastílus fogja a legjobban elfedni. Néha az ügyfelek nem is tudják, hogy egyáltalán vannak ilyenek, és a stylisthoz az általuk választott hosszabbítási stílussal érkeznek. Szempilla-hosszabbító szakemberként tudnunk kell, hogyan magyarázzuk el az ügyfélnek egyszerű szavakkal, hogy egy adott szempilla-hosszabbítási stílus nem biztos, hogy a legjobb ötlet, és mivel kell helyettesíteni.
Szempillagöndörítés vs. szemtípus
Ennyire fontos a szempillagöndörítés megválasztása a szempillahosszabbítás során? Igen. Az adott szempillagöndörítés nemcsak a műszempillák megjelenéséért felelős, hanem az egész arc megjelenését is átalakíthatja. A szempillaspirálok képesek elfedni a lógó szemhéjakat vagy a lefelé forduló szemeket, de a rossz szempillaspirálok jelentősen felerősíthetik ezeket a hatásokat. Mi több, a műszempillákkal a szempillafestők kisebbnek vagy nagyobbnak varázsolhatják a szemeket, valamint optikai illúziót kelthetnek a túl keskeny vagy túl széles szemeknél. Ugyanez vonatkozik a mélyen ülő vagy kiálló szemekre is.
Melyik göndörítést szánják az egyes szemtípusoknak?
- Lógó szemhéj: a leggyakoribb szempillagöndörítés a D, az L és az M. Az erős göndörítés elrejti a szemhéjon lévő felesleges bőrt. A legjobb, ha a külső sarkokba rövid vagy közepes hosszúságú szempillákat teszel.
- Lefelé forduló szemek: amikor a külső szemsarkok lefelé lógnak, ami feltűnő aszimmetriát eredményez a belső sarkokkal, soha ne alkalmazz hosszú szempillákat a külső sarkokra, mert ez jelentősen felerősíti a hatást. A belső saroktól a külső sarok felé haladva finoman növelheted a szempillák görbületét (C és D).
- Nagy szemek: válassz optimális hosszúságú szempillákat (a túl hosszú túlzó hatást eredményezhet). Alkalmazd őket a belső szemzug felé mutatva. Érdemes C göndörítést választani, a szivárványhártya szélénél pedig D göndörítést használhatsz, hogy a szem hosszabbnak tűnjön.
- Nagy szemek: válassz optimális hosszúságú szempillákat (a túl hosszú túlzó hatást kelthet). Alkalmazd őket a belső szemzug felé mutatva. Érdemes C göndörítést választani, a szivárványhártya szélénél pedig D göndörítést használhatsz, hogy a szem hosszabbnak tűnjön.
- Kis szemek: válassz inkább rövid szempillákat (a hosszú szempillák még kisebbnek láttatnák a szemet), kissé kifelé irányítva őket, C vagy D göndörítéssel kinyithatod a szemet.
- Közel ülő szemek: a legjobb, ha B vagy C típusú göndörítést választunk, és rövid szempillákat alkalmazunk a belső sarkokba és a közepére. A hosszabbakat csak a külső szemsarkokra alkalmazhatod, hogy a szem hosszabbnak tűnjön. A szempillákat ismét finoman irányítsd a szem külső sarka felé.
- Távol ülő szemek: ne alkalmazz hosszú szempillákat a külső sarkoknál, mert ez elmélyíti a nem kívánt hatást. A szemeket vizuálisan közelebb kell hozni egymáshoz, ezért egyenes szempillákat alkalmazz anélkül, hogy a külső szemsarok felé irányítanád őket. Itt az A, C és D típusú göndörítések működnek a legjobban.
- Mélyen ülő szemek: hogy nagyobbnak tűnjenek, válassz D vagy L típusú göndörítést, és használj hosszabb szempillákat a szemhéj középső részén. A szem optikailag jobban fog mutatni, és ugyanakkor könnyen álcázhatod a lógó szemhéjakat, ami nagyon gyakori probléma az ilyen szemek tulajdonosai számára.
- Elálló szemek: kerüld az erős göndörségtípusokat, fogadj a B és C göndörségre, kísérletezhetsz az A göndörséggel (J) is. A legjobb, ha rövid szempillákat használsz, és a hosszabbakat csak a külső sarkokban alkalmazod, hogy a szemek kicsit keskenyebbnek tűnjenek.
Milyen szempillagöndörítést válasszunk egy adott szempillahosszabbítási stílushoz?
A kiválasztott stílushoz megfelelő szempillaspirál kiválasztása bizonyos minták alapján történik, de egy jó szempilla stylist tudja, hogy minden ügyfél szemének egyéni anatómiáját is figyelembe kell venni. Miután kiválasztottad az adott szempilla hosszabbítási módszert, valamint az elérni kívánt hatást - itt az ideje kiválasztani a megfelelő szempillaspirált. Íme néhány tipp, amely segíthet ebben a folyamatban.
- A lapos stílusok, mint például a nyíl- vagy a macskaszem hatás a szem külső sarkának meghosszabbítására szolgálnak. Ezekhez gyengéd göndörségű szempillák szükségesek, mint például az M, L vagy B típusúak. A megfelelő eredmény érdekében, amely megőrzi a természetes végeredményt, jobb, ha egyszerűen kerülöd az erős göndörséget.
- A babahatás, a Kim-effekt, a róka hatás, és néha a macskaszem hatás (a kívánt eredménytől függően) - ezek a hatások célja, hogy a szemet egy kicsit kinyissák, ezért itt a nagyobb göndörség számít, és gyakrabban használunk C, CC vagy D szempillákat.
- Az orosz volumen vagy a hollywoodi hatás szintén enyhe göndörítéstípusokat igényel, hogy az eredmény ne legyen groteszk. A leggyakoribb göndörségtípus ebben az esetben a B göndörség.
- A finom volumenű módszerekkel, mint a 2D vagy a 3D szempilla hosszabbítás a különböző göndörségtípusok kiválasztásán alapul, az ügyfél preferenciájától függően.
- Az 1:1 módszer további szempilla formázás nélkül szintén bármilyen göndörségtípust elfogad, feltéve, hogy nem felejti el először elemezni a szemtípust.
Szempilla göndörítési típusok - keverhetők-e?
Természetesen! Mindegyik szempillagöndörítőnk teljesen más. A szempilla hosszabbítás során nem kell csak egy szempillatípust használnod. Szabadon keverheted őket, amíg a tökéletes szempilla megalkotásához megfelelő göndörítési típust és szempilla hosszúságot választasz. Ha B vagy C göndörség típusú szempillákat választasz, szem előtt kell tartanod, hogy a C göndörség vizuálisan rövidebbnek fog tűnni, mint a B típus, még akkor is, ha mindkét szempilla 10 mm hosszú. A C göndörítésű szempillák csak egy kicsit göndörödtebbek, mint a B göndörítésűek.